- دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , انواع پرسشنامه کارآموزی آب و فاضلاب بوشهر
تماس با ما ایمیل: nirvana70777@gmail.com شماره تماس ( فقط اس ام اس ): 09369459753

کارآموزی آب و فاضلاب بوشهر

کارآموزی آب و فاضلاب بوشهر

تصفيه خانه فاضلاب
مباني طرح تصفيه خانه فاضلاب بوشهر
يكي ازمهمترين پارامترهاي هر طرح ، مباني و معيارهاي مورد استفاده ، در آن طرح ميباشد . زيرا مباني طرح پايه و اساس آن طرح محسوب ميشوند و هر گونه بي دقتي و سهل انگاري در محاسبه و يا براوردها مطمئناً طرح مورد نظر را بهنگام بهره برداري با شكست و عدم موفقيت روبرو خواهد كرد.
انچه كه به عنوان مباني طراحي در ارائه طرحهاي تصفيه فاضلاب و پساب مورد استفاده قرار ميگيرد بشرح ذيل مي باشد :
1-دورة طرح
2-جمعيت در دروه هاي طرح
3-سرانه توليد فاضلاب ، سرانه BOD5 و سرانه مواد معلق در دوره هاي طرح درجه حرارت و تبخير مطلق و كليفرمهاي مدفوعي و در مورد بعضي از سيستمهاي تصفيه فاضلاب مثل بركه ها عوامل محيطي مانند تشعشعات نور خورشيد و طور روز و طول و عرض جغرافيايي منطقه همچنين الگوهاي رشد جلبكها و تغييرات روزانه و فصلي آنها ضروري است .
4-ضرايب حداكثر و حداقل فاضلاب
5-ميزان پس آبهاي صنعتي كه همراه فاضلاب در دوره طرح تصفيه خواهد شد و جمعيت معادل فاضلابهاي صنعتي
6-ميزان نشتاب ( INFILTERATION) و ابهاي نفوذي
7-سيستمهاي تصفيه فاضلاب
8-درجه تصفيه فاضلاب
9-مصارف فاضلاب و پساب تصفيه شده
حال به شرح هر كدام از اين پارامترها مي پردازيم :
دوره طرح
يكي از پارامترهاي مهم و موثر در طرح تصفيه خانه هاي فاضلاب ، دوره طرح آن ميباشد . چنانچه در انتخاب دوره طرح قصور و بي دقتي رخ دهد ، در آينده و به هنگام بهره برداري از طرح مسائل و مشكلات متعددي نمايان خواهد شد .
با توجه به توضيحاتي كه ارائه گرديده است ، دوره طرح تصفيه خانه شهر بوشهر 25 سال در نظر گرفته شده است كه سال شروع طرح 1380 و سال پايان 1405 در نظر گرفته شده و دوره طرح به دو مرحله اجرايي 10 و 15 ساله تقسيم گرديده است .
سرانه توليد فاضلاب ، سرانه BOD5 و سرانه مواد معلق در دوره هاي طرح
با توجه به اينكه در خصوص مشخصه هاي كمي و كيفي فاضلاب شهر بوشهر اطلاعات مورد نياز در دسترس نبوده است ، با توجه به مشخصات فاضلاب برخي شهرهاي استان بوشهر كه در جدول 1-1 نشان داده شده است و همچنين حدود استاندارد آن نسبت به تعيين ميزان پارامترهاي مورد نياز اقدام شده است كه بشرح زير توضيح داده مي شود :

 

همانطور كه در بخشهاي قبلي توضيح داده شده مشخصات فاضلاب شهر بوشهردر دوره هاي اجرايي طرح بشرح جدول ( 8-2) تعيين ميگردد :

جدول ( 2-1) : مشخصات فاضلاب شهربوشهر
دبي ماكزيمم در فصل بارندگي
دبي ماكزيمم در فصل خشك
دبي متوسط

ب) سرانه SS , TOD , COD , BOD5 :
بطور كلي بار آلي و ساير پارامترهاي فاضلاب شهري براي تمامي كشورها و حتي در پاره اي از مواقع براي شهرهاي يك كشور يكسان نبوده و داراي تفاوتهايي ميباشد ، كهخ اين تفاوتها بستگي مستقيم به اداب و رسوم ، تغذيه ، شرايط بهداشتي و غيره دارد . بنابراين براي طراحي يك سيستم تصفيه بيولوژيكي فاضلاب لازم است حداقل اطلاعات نسبتاً دقيقي از ميزانم بار آلي و ساير پتارامترهاي فاضلاب شهري در دست باشد . آمار بدست آمده از آناليز فاضلاب بعضي از شهرهاي كشور نشان ميدهد كه درجه الودگي فاضلابهاي شهري بسته به غلظت آنها و مقدار مصرف سرانه آب بين 200 تا 400 ميليگرم در ليتر BOD5 تغيير ميكند . كهخ اين مشاور براي شهر بوشهر ميزان 250 ميليگرم در ليتر ذخي5 و يا سرانه 30 گرمك در روز در نظر گرفته است .
در عمل ميتوان بطور تقريبي نسبت BOD5 / COD براي فاضلابهاي خام را برابر 4/0 تا 8/0 و نسبت BOD5 /COD را برابر 3/1 در نظر گرفته است . مقدار سرانه مواد جامد معلق (SS) فاضلاب 56 گرم براي هر نفر در روز ميباشد .


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karamozi-abvafazelab-boshehr_405068_7892.zip111.2k

کارآموزی سیمان بهبهان

کارآموزی سیمان بهبهان کارآموزی سیمان بهبهان 81 صفحه پیشگفتار: سيمان پودری است نرم ، جاذب آب و چسباننده خرده سنگ كه اساساً مركب است از تركيبات پخته شدة اكسيد كلسيم با اكسيد سيليكيون ، اكسيد آلومينيم و اكسيد آهن ، ملات اين گرد قادر است به مرور در مجاورت هوايا در زير آب سخت شده و در زير آب ضمن داشتن ثبات حجم، مقاومت خود را نيز حفظ نموده و در فاصله 28 روز در زير آب ماندن داراي حداقل مقاومت 25 نيوتن بر ميليمتر مربع است. س ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان