- دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , انواع پرسشنامه کارآموزی آب و فاضلاب بوشهر
تماس با ما ایمیل: nirvana70777@gmail.com شماره تماس ( فقط اس ام اس ): 09369459753

کارآموزی آب و فاضلاب بوشهر

کارآموزی آب و فاضلاب بوشهر

تصفيه خانه فاضلاب
مباني طرح تصفيه خانه فاضلاب بوشهر
يكي ازمهمترين پارامترهاي هر طرح ، مباني و معيارهاي مورد استفاده ، در آن طرح ميباشد . زيرا مباني طرح پايه و اساس آن طرح محسوب ميشوند و هر گونه بي دقتي و سهل انگاري در محاسبه و يا براوردها مطمئناً طرح مورد نظر را بهنگام بهره برداري با شكست و عدم موفقيت روبرو خواهد كرد.
انچه كه به عنوان مباني طراحي در ارائه طرحهاي تصفيه فاضلاب و پساب مورد استفاده قرار ميگيرد بشرح ذيل مي باشد :
1-دورة طرح
2-جمعيت در دروه هاي طرح
3-سرانه توليد فاضلاب ، سرانه BOD5 و سرانه مواد معلق در دوره هاي طرح درجه حرارت و تبخير مطلق و كليفرمهاي مدفوعي و در مورد بعضي از سيستمهاي تصفيه فاضلاب مثل بركه ها عوامل محيطي مانند تشعشعات نور خورشيد و طور روز و طول و عرض جغرافيايي منطقه همچنين الگوهاي رشد جلبكها و تغييرات روزانه و فصلي آنها ضروري است .
4-ضرايب حداكثر و حداقل فاضلاب
5-ميزان پس آبهاي صنعتي كه همراه فاضلاب در دوره طرح تصفيه خواهد شد و جمعيت معادل فاضلابهاي صنعتي
6-ميزان نشتاب ( INFILTERATION) و ابهاي نفوذي
7-سيستمهاي تصفيه فاضلاب
8-درجه تصفيه فاضلاب
9-مصارف فاضلاب و پساب تصفيه شده
حال به شرح هر كدام از اين پارامترها مي پردازيم :
دوره طرح
يكي از پارامترهاي مهم و موثر در طرح تصفيه خانه هاي فاضلاب ، دوره طرح آن ميباشد . چنانچه در انتخاب دوره طرح قصور و بي دقتي رخ دهد ، در آينده و به هنگام بهره برداري از طرح مسائل و مشكلات متعددي نمايان خواهد شد .
با توجه به توضيحاتي كه ارائه گرديده است ، دوره طرح تصفيه خانه شهر بوشهر 25 سال در نظر گرفته شده است كه سال شروع طرح 1380 و سال پايان 1405 در نظر گرفته شده و دوره طرح به دو مرحله اجرايي 10 و 15 ساله تقسيم گرديده است .
سرانه توليد فاضلاب ، سرانه BOD5 و سرانه مواد معلق در دوره هاي طرح
با توجه به اينكه در خصوص مشخصه هاي كمي و كيفي فاضلاب شهر بوشهر اطلاعات مورد نياز در دسترس نبوده است ، با توجه به مشخصات فاضلاب برخي شهرهاي استان بوشهر كه در جدول 1-1 نشان داده شده است و همچنين حدود استاندارد آن نسبت به تعيين ميزان پارامترهاي مورد نياز اقدام شده است كه بشرح زير توضيح داده مي شود :

 

همانطور كه در بخشهاي قبلي توضيح داده شده مشخصات فاضلاب شهر بوشهردر دوره هاي اجرايي طرح بشرح جدول ( 8-2) تعيين ميگردد :

جدول ( 2-1) : مشخصات فاضلاب شهربوشهر
دبي ماكزيمم در فصل بارندگي
دبي ماكزيمم در فصل خشك
دبي متوسط

ب) سرانه SS , TOD , COD , BOD5 :
بطور كلي بار آلي و ساير پارامترهاي فاضلاب شهري براي تمامي كشورها و حتي در پاره اي از مواقع براي شهرهاي يك كشور يكسان نبوده و داراي تفاوتهايي ميباشد ، كهخ اين تفاوتها بستگي مستقيم به اداب و رسوم ، تغذيه ، شرايط بهداشتي و غيره دارد . بنابراين براي طراحي يك سيستم تصفيه بيولوژيكي فاضلاب لازم است حداقل اطلاعات نسبتاً دقيقي از ميزانم بار آلي و ساير پتارامترهاي فاضلاب شهري در دست باشد . آمار بدست آمده از آناليز فاضلاب بعضي از شهرهاي كشور نشان ميدهد كه درجه الودگي فاضلابهاي شهري بسته به غلظت آنها و مقدار مصرف سرانه آب بين 200 تا 400 ميليگرم در ليتر BOD5 تغيير ميكند . كهخ اين مشاور براي شهر بوشهر ميزان 250 ميليگرم در ليتر ذخي5 و يا سرانه 30 گرمك در روز در نظر گرفته است .
در عمل ميتوان بطور تقريبي نسبت BOD5 / COD براي فاضلابهاي خام را برابر 4/0 تا 8/0 و نسبت BOD5 /COD را برابر 3/1 در نظر گرفته است . مقدار سرانه مواد جامد معلق (SS) فاضلاب 56 گرم براي هر نفر در روز ميباشد .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karamozi-abvafazelab-boshehr_405068_7892.zip111.2k

کارآموزی سیمان بهبهان

کارآموزی سیمان بهبهان کارآموزی سیمان بهبهان 81 صفحه پیشگفتار: سيمان پودری است نرم ، جاذب آب و چسباننده خرده سنگ كه اساساً مركب است از تركيبات پخته شدة اكسيد كلسيم با اكسيد سيليكيون ، اكسيد آلومينيم و اكسيد آهن ، ملات اين گرد قادر است به مرور در مجاورت هوايا در زير آب سخت شده و در زير آب ضمن داشتن ثبات حجم، مقاومت خود را نيز حفظ نموده و در فاصله 28 روز در زير آب ماندن داراي حداقل مقاومت 25 نيوتن بر ميليمتر مربع است. س ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان