- دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , انواع پرسشنامه کارآموزی سیمان بهبهان
تماس با ما ایمیل: nirvana70777@gmail.com شماره تماس ( فقط اس ام اس ): 09369459753

کارآموزی سیمان بهبهان

کارآموزی سیمان بهبهان

کارآموزی سیمان بهبهان 81 صفحه

پیشگفتار:

سيمان پودری است نرم ، جاذب آب و چسباننده خرده سنگ كه اساساً مركب است از تركيبات پخته شدة اكسيد كلسيم با اكسيد سيليكيون ، اكسيد آلومينيم و اكسيد آهن ، ملات اين گرد قادر است به مرور در مجاورت هوايا در زير آب سخت شده و در زير آب ضمن داشتن ثبات حجم، مقاومت خود را نيز حفظ نموده و در فاصله 28 روز در زير آب ماندن داراي حداقل مقاومت 25 نيوتن بر ميليمتر مربع است. سيمان جزء اساسي و جدائي ناپذير بتن است و بتن به عنوان يك ماده و مصالح ساختماني با مفهوم ملات و سنگ مصنوعي داراي قدمت زيادي است فينيقي ها در حدود 1000 سال پيش از ميلاديوناني ، ها در حدود 200 سال پيش از ميلاد و رومي ها در حدود 100 سال پيش از ميلاد قادر به تهيه مصالحي بوده اند كه در مقابل آب سخت مي شده اند . آثار باقيمانده از تخت جمشيد و پل هاي قبل از اسلام مؤيد اين است كه ايرانيان از ازمنه بسيار قديم قادر به تهيه ملاتهاي آبي بوده اند ومصالحي را ابداع كرده اند كه قادر به تحمل فشار و حفظ انسجام خود در مجاور آب بوده اند.
سيمانها مواد چسبنده اي هستند كه قابليت چسباندن ذرات به يكديگر و بوجود آوردن جسم يك پارچه از ذرات متشكله را دارند . اين تعريف از سيمان داراي آنچنان جامعيتي است كه مي تواند شامل انواع چسبهاي مايع كه در چسبانيدن قطعات سنگ ويا فلزات به يكديگر بكار مي روند نيز شود . نمونه اي از اين چسبها در صنعت سيمان در كار گذاشتن آجر نسوز در كوره سيمان مورد مصرف دارد و خاصيت اصلي آن اين است كه آجر نسوز ( كه يك جسم سراميكي است ) را به بدنه كوره ( آهن ) مي چسباند ، همچنين انـــواع سيمان هاي ديگر كه در دانپزشكي مورد مصرف دارند ، از جمـــــله چسب ها مي باشند .
آنچه كه از كلمه سيمان در نظر است ، آن نوع از سيمان ها ست كه داراي ريشة آهكي مي باشند . بعبارت ديگر سيمانهايي كه ماده اصلي تشكيل دهنده آنها آهك است،ماده اوليه اصلي آنها سنگ آهك مي باشد . براين اساس سيمان تركيبي است از اكسيد كلسيم ( آهك ) با ساير اكسيده ها نظير اكسيد آلومينيم ، اكسيد سيليسم ، اكسيد آهن ، اكسيد منيزيم و اكسيدهاي قليايي كه ميل تركيب با آب را داشته و در مجاورت هوا و در زير آب به مـــرور سخت مي گـــردد و داراي مقـــــــاومت مي شود.
قسمت اصلي سيمان پرتلند از اوئل قرن نوزدهم شروع شده است و در ابتدا از كوره هايي با ظرفيت 5 تن در هفته كه كاملاً شبيه كوره آهكي پزي بوده اند استفاده مي شده است . به مرور، هماهنگ با افـــزايش تقاضا براي اين كالاي معجزه گر ابداعاتي در ساختمان كوره ها و نحوه توليد صورت گرفت . در اوائل قرن بيستم كوره دوار سيمان ابداع شد و قدم ديگري در جهت پاسخگويي به تقاضاي سيمان برداشته شد . ثمره 80 سال كار و استفاده از تكنولوژي روي كوره هاي دوار سيمان،منتهي به اين شده است كه هم اكنون كوره هاي با ظرفيت روزانه بيش از 10000 هزار تن در حال كار است .
هم اكنون توليد جهاني سيمان بيش ازيك ميليـــــارد تن است و پيش بيني مي شود تا سال 1990 توليد جهاني سيمان به يك ميلياردو دويست ميليون تن برسد . از نظر توليد سيمان داراي بالاترين رقم در ميان كالاي صنعتي جهـــــان مي باشد بطور متوسط براي توليد هر تن سيمان 6/1 تن مواد اوليه معدني نظير سنگ آهك ، خاك رس ، سنگ گچ ، سنگ آهن ، مارل و سيليس لازم است . در نتيجه در سطح جهاني صنعت سيمان سالانه نزديك به دو ميليارد تن مواد اوليه مصرف مي كنيد .
اولين كوره سيمان ايران با ظرفيت روزانه 100 تن در سال 1312 در شهر ري به بهره برداري رسسيد ( تقريباً 50 سال پس از ژاپن ، 60 سال پس از آمريكا ، 70 سال پس از آلمان و 100 سال س از انگلستان ) . هم اكنـون ظرفيت اسمي كارخانجات سيمان ايران در حدود 5/17 ميليون تن است و متوسط توليد سالانه سه ساله اخير بالغ بر 12 ميليون تن بوده است كه معادل توليد و مصرف سرانه 220 كيلو گرم است

تاريخچه سيمان در ايران
سيمان كالايي ارزان و سنگين مي باشد و مصرف آن وقتي ممكن و مقرون به صرفه است ، كه محل توليد و مصرف تا حد امكان نزديك به يكديگر باشند . در ابتداي ساخت تأسيسات راه آهن مقادير قابل توجهي سيمان از خارج وارد گرديد و سپس تصميم براين شد كه با توجه به وفور و مواد اوليه سيمان از محل عوايد حاصل از قند و شكر اقدام به تأسيس يك كارخانه 100 تني سيمان شود . در سال 1310 اين تصميم به مرحلة اجرا در آمد و مطالعات اوليه زمين شناسي منجر به انتخاب محلي واقع در 7 كيلومتري جنوب تهران ودر نزديكي كوه بي بي شهربانو گرديد .
كار احداث كارخانه در بهمن ماه 1312 در دامنه كوه سرسره به پايان رسيد و بلافاصله بهره برداري از آن بنام كارخانه سيمان ري شروع گرديد .
با گذشت زمان و فزوني كارهاي عمراني توليد اين كارخانه جوابگوي نيازها نبود و لذا در سال 1314 كارخانه ديگري با ظرفيت روزانه 200 تن خريداري گرديد و در سال 1315 در جوار كارخانه قبلي ساختماني آن شروع و در سال 1316بهره برداري از واحد دوم آغاز گرديد .
در ابتداي ورود و توليد سيمان در ايران ، استقبال عامه از اين محصول معجزه گر زياد نبود و تمايل مردم بيشتر به استفاده از محصولات سنتي بود به مرور با شناخت خواص استثنايي سيمان تقاضا براي مصرف آن بالا رفت لذا مردم تصميم به خريداري يك واحد 300 تني ديگر گرفته شد . بعلت مواجه با جنگ جهاني دوم خصوصاً اينكه كارخانه خريداري شده از آلمان بود و كشور آلمان درگير جنگ بود ، از اينرو ارتباط با آلمان وجود نداشت . به دليل جنگ كارها در مرحله ساختمان متوفق ماند . چند سال پس از خاتمه جنگ در سال 1330مجدداً با كمپاني سازنده ( پولي زيوس ) رابطه برقرار شد و در نتجه با ادامه و تكميل كارهاي باقيمانده نهايتاً در نيمه دوم سال 1334 واحد سوم سيمان به بهره برداري رسيد .
قبل از جنگ جهاني دوم فكر احداث كارخانه جات سيمان در ديگر مناطق كشور ايران اوج گرفت ولي به دليل بروز جنگ ومشكلات ناشي از عوارض جنگ عملاً در اين زمينه توفيقي حاصل نشد . در فاصله سالهاي 1330 تا 1340واحد هاي مشروحه زير به بهره برداري رسيده بودند :
سيمان ري – سيمان تهران – سيمان مشهد – سيمان دورود – سيمان اصفهان – سيمان شمال – سيمان لوشان .
ظرفيت توليد سالانه اين واحد ها جمعاً حدود 000/900 تن بود .

 

فهرست مطالب

 

تاريخچه سيمان در ايران

بخش اول
معرفی محل کار اموزی
مشخصات طرح سيمان خوزستان

بخش دوم
كليات فعاليت هاي انجام گرفته تا كنون

فصـل سوم
شرح فعاليت هاي انجام شده

فصـل چهارم

شرح مطالب و علوم آموخته شده

فصـل پنجم

نتيجه گيري


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karamozi-siman-behbahan_405040_7957.zip724.4k

گزارش کارآموزی بررسی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی

گزارش کارآموزی بررسی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی گزارش کارآموزی بررسی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی   78 صفحه     فازهاي 4و5 در يك نگاه طرح توسعه فازهاي5 و4 ميدان گازي پارس جنوبي در مرداد ماه 1379 به صورت قرارداد بيع متقابل و با بودجه‌اي برابر 1928 ميليون دلار نفت و كنسرسيومي مركب از شركت ايتاليايي آجيب و شركت پتروپارسي به نسبت 60 و 40 درصد منعقد شد . پس از آن پتروپارس نيمي از سهم خود رابه شركت دولتي نيكو واگذار كرد . اي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

کارآموزی شهرک صنعتی خیام نیشابور

کارآموزی شهرک صنعتی خیام نیشابور مقدمه: اصولاً امروزه شهرکهای صنعتی بستر و شالوده رشد و ایجاد صنایع کوچک را فراهم می کند. سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران هم به ایجاد روبناها می پردازد و نواحی ، شهرکها و مدلهای مختلف توسعه اقتصادی نظیر خوشه های صنعتی را شکل می دهد و مقدمات ایجاد توسعه و تسهیلات لازم را برای این منظور فراهم می کند. و همچنین در کنار این سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی درصدد پشتیبانی همه جانبه ، ایجاد تس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود گزارش کارآموزی در مهد کودک کیانا

دانلود گزارش کارآموزی در مهد کودک کیانا توضیحات بیشتر در مورد دانلود گزارش کارآموزی در مهد کودک کیانا : دانلود گزارش کارآموزی در مهد کودک کیانا – رشته مدیریت مراکز مهدکودکها و پیش دبستانی فهرست مطالب ۱- وضع فیزیکی مهدکودک ۲- وضعیت بهداشت، ایمنی و تغذیه در مهدکودک ۳- وسایل، تجهیزات و اسباب بازیهای مهدکودک ۴- نحوه اجرای برنامه های آموزشی مهدکودک توسط مربیان: ۵- رفتار مربیان و مسئول مهد با یکدیگر با والدین و به ویژه با کودکان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان