- دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , انواع پرسشنامه گزارش کارآموزی کارخانه نوشابه سازی بهنوش گچساران
تماس با ما ایمیل: nirvana70777@gmail.com شماره تماس ( فقط اس ام اس ): 09369459753

گزارش کارآموزی کارخانه نوشابه سازی بهنوش گچساران

گزارش کارآموزی کارخانه نوشابه سازی بهنوش گچساران

گزارش کارآموزی کارخانه نوشابه سازی بهنوش گچساران

 

 

projeha.net بزرگترین سایت دانلود پروژه و مقالات دانشجویی

 

تعداد صفحات : 30     فرمت :   word

 

سلسله مصرفي شركت بهنوش گچساران :
شركت بهنوش در سال 1376 احداث شده است كه از طرح هاي مقام معظم رهبري بوده است و تا سال 1380 ساخت پروژه ادامه پيدا كرده است . از اواخر سال 80 توليد آزمايش شروع شده است .
از ابتداي سال 81 توليد كارخانه بهنوش شروع شده است و محصول نوشابه 250cc و 1.5 litr كه از ابتداي سال 83 توليد نوشابه 300cc هم اضافه شده است . در حال حاضر در سه خط 1.5 lit و 250ccو 300cc هم فعاليت دارد .
شركت بهنوش داراي خطوط توليد 24 و 36 و 40 و 50 و 60 و 72 و 100 اسپاتي و آب آشاميدني و خطوط بطرسازي PB و NB و PF مي باشد .
خط 24 اسپاتي PET هاي 300 و 500 سي سي خطوط 36 و 40 و 50 اسپاتي PETهاي 1.5 و 2 ليتري و خطوط 60 و 72 و 100 اسپاتي توليدات شيشه را به عهده دارند و آب آشاميدني در سايزهاي 500 سي سي و 1.5 ليتري توليد مي كند . و خطوط بطرساز بطرهاي 1.5 ليتري توليد مي كند .
برفرض منظور از خط 72 اسپاتي اين است كه در هر دور گردش فيلر 72 شيشه از نوشابه پر مي شود .
محصولات شركت شامل كولا ، پرتقالي ، ليمويي مي باشد .
فاز دوم توليد ماءالشعير است كه بررسي اين طرح در دست اقدام است .
كارخانه بهنوش گچساران با 25 ميليارد ريال ساخته شده و شروع به كار كرده است . در حال حاضر 50 نفر پرسنل در دو شيفت 12 ساعته در اينجا مشغول به كار هستند .
از سال 83 توليدات اين كارخانه در تمام نقاط كشور از جمله هواپيمايي آسمان و هما و قطار رجاء به مصرف مي رسد .
حدوداً 90% محصولات اين كارخانه از اواخر سال 83 و در نيمه اول سال 84 به كشورهاي همسايه صادر مي شود كه بيشترين صادرات به كشور عراق است و تمام سفارشات محدود به نوشابه هاي 300 سي سي است .

تاريخچه صنعت نوشابه سازي :
با خلقت بشر و نياز مبرم به نوشيدني اولين و ساده ترين و بهترين و شايد سالم ترين نوشيدني كه از ابتداي خلقت مورد مصرف بوده است آب مي باشد اما انسان كه علاقه اي وافر به ابداع ، اختراع و ايجاد تازه ها و توليد و تنوع دارد در اين آشاميدني ساده و سالم با افزودن طعم هاي شيرين كننده و مواد معطري اين آب را تبديل به شربت هاي گوارا كرد .
رشد و توسعه صنعت نوشابه ازسال 1880 در ايالات متحده در زمينه هاي اقتصادي ، اجتماعي ، تغذيه شكوفا گشته است .
شروع اين صنعت به حدود 200 سال پيش بر مي گردد . دانشمند آمريكايي در سال 1773 به گاز دار بودن آبهاي مصرفي علاقه مند شدند و به مطالعه تركيب شيميايي آنها پرداختند .
البته دانش مربوطه به بخار گاز محلول در آب هاي معدني و تلاش هاي كه براي توليد مصنوعي آنها به عمل آمد به قرن 16 در اروپا بر مي گردد .
آب سودا براي اولين بار در آمريكا در سال : 1807 به عنوان آب معدني مصنوعي توليد شد و : 1850 اداره آمار آمريكا خبر از 604 كارخانه توليد آب سودا در بطري داد و در حدود پانزده سال بعد انواع طعم هاي ميوه و گياهي آن نيز توليد شده و معروف ترين آنها طعم هايي هستند كه در نوشابه هاي گازدار عبارتند از : كولا ، عصاره ليمو ، پرتغالي و انواع آنها كه گياهي هم مي باشند .
كسي كه نقش مهمي در توليد نوشابه هاي گازدار داشت دانشمند انگليسي جوزف پريستلي بود كه تحقيقاتي را در زمينه گاز دي اكسيد كربن كه از تخمير مواد حاصل مي شود انجام داد و با حل كردن گاز دي اكسيد كربن آبهاي گازدار توليد كرد كه در ابتدا براي درمان بيماري هاي اسكوربورت كه ناشي از كمبود ويتامين ‍‍‍‍‍‍ C بوده مصرف مي شد .

 

فهرست مطالب  :

سلسله مصرفي شركت بهنوش گچساران

محصولات شركت

تاريخچه صنعت نوشابه سازي

بررسي تحولات نوشابه سازي

تركيبات

آب

گاز كربنيك يا دي اكسيد كربن

شيرين كننده

طعم دهنده ها

رنگها

اسيدها

مواد نگهدارنده

چگونگي مراحل توليد نوشابه

بررسي خط توليد : خط توليد نوشابه 1500cc خانواده

خط توليد نوشابه يكبارمصرف 230cc  و 250cc

واحد تصفيه آب

تانك واكنش

آهك آبدار

سولفات فرو

هيپو كلريت

فيلتر شني

صافي كربن

پاليشر آب Water Polisher

تهيه گاز CO2   

سيستم تهيه گاز دي اكسيد كربن

تهيه عصاره

شيرين كننده

مراحل تهيه شربت ساده «  اوليه »

فيلتر لنزا

فيلتر برس

نحوه تهيه عصاره نهائي

قسمت تخليه جعبه ها

بطري شوي

فلوميكس Floo mix

آينه بان خالي

كربوكولر

سيكل آمونياك

فيلتر و تشتك زن

كيس پكر Case Packer

دستگاه 500 و 300 سي سي (24 اسپاتي)

دستگاه PET

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karamozi-behnoosh-gachsaran_404932_1905.zip28.5k

طراحی کوره های صنعتی

طراحی کوره های صنعتی طراحی کوره های صنعتی    تعداد صفحات : 150     فرمت :    word   فصل اول احتراق: احتراق عبارت است از تركيب شيميايي سريع اما كنترل شده مواد سوختي با اكسيژن (هوا).كه با توليد حرارت و نور زياد همراه است . و يا به عبارتي واكنش شيميايي تركيب سوخت و هوا را احتراق مي نامند. و عواملي از قبيل فشار، درجه حرارت و ميزان اختلاط هوا و سوخت به شدت بر عمل احتراق تاثير ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

کاربرد نانوتکنولوژی در صنایع نفت و گاز

کاربرد نانوتکنولوژی در صنایع نفت و گاز کاربرد نانوتکنولوژی در صنایع نفت و گاز      تعداد صفحات : 89     فرمت :    word   نانو تکنولوژی چیست ؟ چکیده درك ماهيت مواد و چگونگي ساختارهاي آنها هميشه از اهميت ويژه اي برخوردار بوده است . مواد علاوه بر اينكه جزء مواهب طبيعت به شمار مي آيند ، در ساخت وسايل و تامين احتيجات انسان نقش عمده اي دارند . علم هم به تناسب پيشرفتي كه در چند سال اخير داش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی

لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی     تکنولوژی پینچ (Pinch) مقاله کاربرد پلیمرها در صنعت راهسازی مقاله شبیه سازی رآکتور سنتز متانول جداسازی گازها با استفاده از هیدارت میکروفیلتراسیون در تصفیه پساب صنعتی تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری تصفیه و فرآورش گاز طبیعی با استفاده از مواد نانو ساختار بکارگیری غشا و فرآیند های غشایی بررسی مشکلات تولید نفت و گاز در جنوب ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان 100 تومان 80% تخفیف