- دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , انواع پرسشنامه پروژه کمپرسور با نرم افزار (HYSYS)
تماس با ما ایمیل: nirvana70777@gmail.com شماره تماس ( فقط اس ام اس ): 09369459753

پروژه کمپرسور با نرم افزار (HYSYS)

پروژه کمپرسور با نرم افزار (HYSYS)
پروژه کمپرسور با نرم افزار (HYSYS)

 

 

پروژه کمپرسور با نرم افزار  هایسیس  ۴۶ ص

 

 

 

مقدمه

هر جا که ظرفیت و قدرت بالا مدنظر باشد ، بدون شک ، کمپرسورهای سانتریفوژ حرف اول را می زنند . از نظر تعداد مورد استفاده در صنعت ، این ماشینها در مقایسه با نوع رفت و برگشتی در مقام دوم هستند . طی چهار دهه گذشته ، کمپرسورهای سانتریفوژ به خاطر حجم ، وزن و نیروهای اینرسی کم شان که فونداسیون های کوچکتری را لازم می دارند ، عمومیت بیشتری پیدا کرده اند . راندمان آنها در مقایسه با کمپرسورهای رفت و برگشتی پایین بوده و لذا منبع انرژی ارزانی را طلب می کنند .

در آغاز دهه ۱۹۳۰ ، کمپرسورهای سانتریفوژ به منظور تأمین هوای کوره های
ذوب فولاد و تخلیه دود از کوره های تبدیل زغال به کک بکار گرفته می شدند . در اواخر دهه
۳۰ ، شروع تهویه مطبوع در تئاترها ، ساختمان های اداری و دیگر اجتماعات، با توجه به سر و صدا و ارتعاشات کمترشان به عنوان یک مزیت برای مراکز مسکونی ، استفاده از کمپرسورهای سانتریفوژ را سرعت بخشید . و به این ترتیب کمپرسورهای سانتریفوژ در بازار و صنعت نفوذ کردند که قبلاً متعلق به کمپرسورهای رفت و برگشتی بود . رشد و توسعه صنعتی و انرژی ارزان قیمت موجب ارجحیت کمپرسورهای سانتریفوژ در دهه ۵۰ گردید . با رواج این ماشین ها قابلیت اطمینان عملکرد و راندمانشان نیز بهبود پیدا کرد .

اما گران شد ن منابع انرژی (نفت) در نیمه دهه ۷۰ مسئله راندمان را در رأس مسائل کمپرسورهای سانتریفوژ قرار داد .

قابلیت اطمینان و راندمان هر دو بطور همزمان اهمیت اقتصادی پیدا کردند . بطوریکه مدت زمان کارکرد بدون نقص ، بیشتر مرد توجه گروههای عملیاتی قرار گرفته است .

امروزه کمپرسور های سانتر یفوژ کاربرد های اقتصادی خوبی پیدا کرده و همچنان که گفته شد برای تأمین ظرفیت های بالا ( تا ۲۰۰۰۰۰ CFM ) بکار میروند .

نسبت تراکم در مرحله برای سانتریفوژ های تک مرحله تا ۳ و برای چند مرحله
( چند ایمپیلر ) کمتر از
۲در هر ایمپلیر میباشد . برای تأمین قدرت آنها می توان به آسانی از توربین های بخار ، توربین های گازی ، موتور های الکتریکی و موتور های احتراق داخلی استفاده کرد .

 

اصول کارکرد :

افزایش فشار در این کمپرسور ها با شتاب گیری جریان گاز در حرکت شعاعی در طول پره های ایمپیلر و تبدیل انرژی فشار در عبور از دیفیوزر صورت می گیرد . قسمت پیوسته ( casing ) ثابت و ایمپیلر به همراه شافت در داخل پوسته توسط ماشین محرک دوران می کند .

عموماً وجه تشابه زیادی مابین یک پمپ سانتریفوژ و یک کمپرسور سانتریفوژ وجود دارد . ( با این تفاوت که پمپ ها برای مایعات و سیالات غیر قابل تراکم و کمپرسور ها برای گاز و سیالات قابل تراکم بکار می روند . )

 

هر دو ماشین انرژی مکانیکی را از یک منبع ( محرک ) خارجی گرفته و با عمل دینامیکی و حرکت دورانی ایمپیلر این انرژی را به انرژی فشار در سیال پمپ شده تبدیل می کنند .

نیروی سانتریفوژ به سرعت محیطی ایمپیلر و دانسیته سیال بستگی دارد .

دانسته سیال و مشخصه های آن در کمپرسور های سانتریفوژ رل مهمتری را نسبت به رفت و برگشتی بازی می کند .

سرعت محیطی در هر مرحله با توجه به سرعت صوت در سیال محدود می شوند بطوریکه سرعت محیطی نباید از سرعت صوت در سیال ( گاز ) تجاوز کند .

 

تعریف مرحله :

در کمپرسور های سانتریفوژ عبارت مرحله از دیدگاه سازنده ( طراح ) و مهندس پروسس دارای معانی متفاوتی است . از نظر سازنده مرحله به مجموع یک ایمپیلر و یک دیفیوزر اطلاق می شوند . در حالی که از مهندس پروسس بخشی از کمپرسور شامل یک یا چند جفت ایمپیلر و دیفیوزر که عمل تراکم گاز بدون خنک شدن در آن صورت می گیرد ، تشکیل یک مرحله را میدهد .

در کمپرسور های تک ایمپیلر مشکلی وجود ندارد چراکه یک ایمپیلر مساوی یک مرحله نیز خواهد بود . در مورد کمپرسور های چند مرحله ممکن است سردرگمی پیش اید که جهت اجتناب از هر گونه ابهام ، مرحله پروسی و کمپروسورهای چند ایمپیلری ( به جای چند مرحله ) تصریح می گردد .


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
proje-comper-hysis_402483_2772.zip4.5 MB

لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی

لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی     تکنولوژی پینچ (Pinch) مقاله کاربرد پلیمرها در صنعت راهسازی مقاله شبیه سازی رآکتور سنتز متانول جداسازی گازها با استفاده از هیدارت میکروفیلتراسیون در تصفیه پساب صنعتی تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری تصفیه و فرآورش گاز طبیعی با استفاده از مواد نانو ساختار بکارگیری غشا و فرآیند های غشایی بررسی مشکلات تولید نفت و گاز در جنوب ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان 100 تومان 80% تخفیف