- دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , انواع پرسشنامه پروژه نمک زدایی از نفت تولیدی چاه های گچساران
تماس با ما ایمیل: nirvana70777@gmail.com شماره تماس ( فقط اس ام اس ): 09369459753

پروژه نمک زدایی از نفت تولیدی چاه های گچساران

پروژه نمک زدایی از نفت تولیدی چاه های گچساران

پروژه نمک زدایی از نفت تولیدی چاه های گچساران

Word2007

 پروژه نمک زدایی از نفت تولیدی چاه های گچساران

 

 پروژه نمک زدایی از نفت

 

فصل اول

مقدمه

پالایشگاه نفت و واحد نمکزدایی در پالایشگاههای نفت

پالایشگاه نفت

پالایشگاه نفت یک واحد صنعتی است که در آن نفت خام به مواد مفیدتری مانند سوخت جت، سوخت دیزل، بنزین، آسفالت، گاز مایع شده و بسیاری دیگر از فرآورده‌های نفتی تبدیل می‌گردد. پالایشگاه‌های نفت به طور معمول واحدهای صنعتی بزرگ و درهم پیچیده‌ای می‌باشند که در آنها واحدهای مختلف توسط مسیرهای لوله کشی متعددی به هم پیوند داده شده‌اند.

مقدمه

نفت به صورت خام یا فراورش نشده خیلی مفید نیست و به صورتی که از دل زمین بیرون آمده کاربرد چندانی ندارد. با اینکه نفت شیرین (با لزجت کم و نیز با گوگرد کم) به صورت تصفیه نشده در وسایل محرکه با قوه بخار به کار برده می‌شد، گازها و سایر محلول‌های سبک تر آن معمولاً داخل مخزن سوخت جمع شده و باعث بروز انفجار می‌گردید. غیر از مورد گفته شده برای استفاده از نفت برای تولید محصولات دیگر مانند پلاستیک، فوم‌ها و … نفت خام به طور حتم باید پالایش گردد. فرآورده‌های سوختی نفتی در گستره وسیعی از کاربردها، سوخت کشتی، سوخت جت، بنزین و بسیاری دیگر موارد استفاده می‌شود. هر کدام از مواد فوق الذکر دارای نقطه جوشی متفاوت می‌باشند از این رو می‌توان آنها را توسط فرآیند تقطیر از همدیگر جدا نمود. از آنجائیکه تقاضای زیادی برای اجزای مایع سبک تر وجود دارد از این رو در یک پالایشگاه مدرن نفتی هیدروکربن‌های سنگین و اجزای گازی سبک در طی فرآیندهای پیچیده و انرژی بری به مواد با ارزش تری تبدیل می‌شوند. نفت به خاطر دارا بودن هیدروکربن‌هایی با وزن و طول‌های مختلف مانند پارافین، آروماتیک‌ها، نفتا، آلکن‌ها، دین‌ها و آلکالین‌ها می‌تواند در موارد متعددی مفید واقع گردد. هیدروکربن‌ها مولکول‌هایی با طول‌های متفاوت هستند که تنها از هیدروژن و کربن تشکیل شده‌اند، ساختارهای مختلف به آنها خواص متفاوتی می‌دهد. فن پالایش نفت در واقع عبارتست از جداکردن و بالابردن درجه خلوص اجزا تشکیل دهنده نفت از هم می‌باشد. همینکه اجزا از هم جدا گردیده و خالص شدند می‌توان ماده روغنکاری یا سوخت را به طور مستقیم روانه بازار مصرف کرد. می‌توان با ترکیب مولکول‌های کوچک‌تر مانند ایزوبوتان و پروپیلن و یا بوتیلن طی پروسه‌هایی همانند آلکالنین کردن یا دیمرازسیون می‌توان سوختی با اکتان موردنظر تهیه نمود. همچنین درجه اکتان بنزین را می‌توان طی فرآیند بهسازی توسط کاتالیزور بهبود بخشید که طی آن هیدروژن از هیدروکربن جداشده و هیدروکربن آروماتیکی تشکیل می‌گردد که درجه اکتان بسیار بیشتری دارد. تولیدات میانی برج جداکننده را می‌توان طی پروسه‌های کراکینگ گرمایی، هیدروکراکینگ و یا کراکینگ کاتالیزوری سیالی به محصولات سبک تری تبدیل نمود. مرحله نهایی در تولید بنزین ترکیب مواد هیدروکربن مختلف با درجه‌های اکتان متفاوت با همدیگر است تا به مشخصات محصول موردنظر دست یابیم. معمولاً پالایشگاه‌های بزرگ توانایی پالایش از صدهزار تا چندین صدهزار بشکه نفت در روز را دارا می‌باشند. به دلیل ظرفیت بالای مورد نیاز، بسیاری از پالایشگاه‌ها به صورت دائم برای مدت طولانی از چندین ماه تا چندین سال بطور مداوم کار می‌کنند.

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

فصل اول – مقدمه : پالایشگاه نفت و واحد نمکزدایی

۱

پالایشگاه نفت

۲

فرآیند های رایج در پالایشگاه

۴

تاریخچه

۶

نمکزدایی اولین مرحله در پالایش نفت خام

۷

مبانی نظری دستگاه نمکزدا

۷

جریان دستگاه نمکزدا

۸

فصل دوم : معرفی شرکت بهره برداری : چاه های نفت گچساران

۱۵

شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

۱۶

شرکت نفت و گاز گچساران

۱۷

فصل سوم : نمکزدایی از نفت تولیدی چاه های گچساران

۲۳

نمک زدایی نفت

۲۵

شرح مختصری از کارواحدهای بهره برداری و نمک زدایی

۲۷

مشکلات وجود آب نمک در نفت

۲۸

نحوه جدا سازی آب نمک همراه نفت

۲۹

 

عنوان

صفحه

عوامل مهم در ته نشین شدن آب نمک همراه نفت

۳۰

عوامل موثر در پایداری محلول آب نمک موجود در نفت

۳۰

روشهای جدا سازی نمک همراه نفت

۳۲

نحوه کار دستگاههای موجود در واحد های نمکزدایی

۳۵

شرح مختصر از گاز ، برق ، و آزمایشهای واحدها ی نمکزدایی

۴۲

آزمایش های واحد نمکزدایی

۴۳

فصل چهارم : اندازه گیری نمک موجود در نفت خام  : شرح کار

۵۲

اسباب و لوازم موردنیاز آزمایش

۵۴

اساس کار دستگاه سنجش نمک از نظر فیزیکی

۵۹

تقدیر و تشکر

۶۶

منابع

۶۷


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karamozi-namakzodaei_402348_8585.zip2.2 MB

لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی

لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی لیست پروژه های مهندسی شیمی،نفت و پتروشیمی     تکنولوژی پینچ (Pinch) مقاله کاربرد پلیمرها در صنعت راهسازی مقاله شبیه سازی رآکتور سنتز متانول جداسازی گازها با استفاده از هیدارت میکروفیلتراسیون در تصفیه پساب صنعتی تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری تصفیه و فرآورش گاز طبیعی با استفاده از مواد نانو ساختار بکارگیری غشا و فرآیند های غشایی بررسی مشکلات تولید نفت و گاز در جنوب ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان 100 تومان 80% تخفیف