- دانلود پروژه , مقاله , پاورپوینت , انواع پرسشنامه تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری
تماس با ما ایمیل: nirvana70777@gmail.com شماره تماس ( فقط اس ام اس ): 09369459753

تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری

تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری

تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری

 

projeha.net بزرگترین سایت دانلود پروژه و مقالات دانشجویی

 

تعداد صفحات : 62     فرمت :   word

 

 

تولید انرژی الکتریکی از طریق سوزاندن زباله های شهری
شکل : کارخانه زباله سوز تولید برق
مقدمه
در جهان امروز، زباله ها يك آلاينده زيست محيطي شناخته شده هستند، كه اگر به چاره انديشي ننشينيم و از بار آلودگي ها وپسمانده ها نكاهيم، تندرستي، سلامت و بهداشت همگاني با ناهنجاري هاي فراواني روبه رو خواهد شد. در اين ميان محل دفن زباله، نقش مهمي را در شبكه دفع زباله بازي مي كند و جزئي از استراتژي جديد مديريت جامع مواد زائد جامد محسوب مي شود.
دفن بهداشتي زباله هاي در زمين، بعنوان يكي از راهبردهاي دفع زباله و مهار اثرات ناگوار زيست محيطي آن، مطرح بوده است. درمحل هاي دفن زباله در اثرمجموعه اي از فرايند بيولوژيكي بيهوازي، بر روي مواد آلي تجزيه پذير گازي توليد مي شود كه بنام گازدفنگاه خوانده مي شود كه اخيراً در جهان در ارتباط با طرح هاي تبديل و استفاده از گاز حاصل از مراكز دفن زباله (LFG) موج جديدي ايجاد شده است.
گاز متان كه حدود ۵۵ درصد از LFG را تشكيل مي دهد، يكي از گازهاي گلخانه اي است كه از لحاظ پتانسيل ايجاد پديده گلخانه اي، هم ارزش CO2 است. در ضمن اين ماده قابل انفجار است، كه از ديرباز، افرادي كه در محل دفن كار مي كردند، به وجود گاز در محل دفن پي برده بودند. اين امر با فشار يك لوله آهني در داخل محل دفن و روشن كردن انتهاي باز آن لوله توسط آتش ثابت مي شد. اين شعله مدت ها مي سوخت تا اينكه وزش باد آن را خاموش مي كرد . همچنين متان در صورت عدم كنترل صحيح مي تواند باعث آلودگي آب هاي زيرزميني نيز بشود. در عمل از هر تن زباله شهري خام بين ۲۰ ـ ۵ متر مكعب گاز در هر سال قابل بازيافت خواهد بود و افزايش اين مقدار با طراحي و مديريت درست محل دفن امكان پذير است. به علاوه بايد توجه داشت كه غلظت متان در اتمسفر سالانه ۶/۰ درصد افزايش مي يابد در حالي كه ديگر گاز گلخانه اي يعني CO2 ساليانه فقط ۴/۰ درصد افزايش غلظت اتمسفري مي يابد.

مهاجرت و انتشار گاز دفنگاه ، بطور بالقوه اثرات متفاوتي در محيط ها دارند. مهمترين اين اثرات عبارتند از:
خطرات آتش سوزي و انفجار
مخاطرات بهداشتي
تخريب سبزيجات
آلودگي آبهاي زيرزميني
تأثيرات جهاني آب و هوا
آزار و اذيت به خاطر بوي بد

گروهي از افراد عادي فكر مي كنند كه چون اين گاز از زباله به دست آمده است گازي خطرناك و آلوده بوده و سوختن آن نيز نامطمئن است ولي بايد گفت كه دقيقاً موضوع برعكس است. در واقع بايد متذكر شد كه از لحاظ مواد حاصل از احتراق (CO، HC، VOC و NOX) گاز حاصل از مراكز دفن داراي آلودگي كمي است و چون دماي شعله آن پايين است، ميزان NOX آن حدود ۶۰ درصد كمتر از احتراق گاز طبيعي خواهد بود
به علاوه گازهاي حاصل از مراكز دفن زباله (LFG) به عنوان سوخت تجديدپذير به حساب مي آيند.
مطالب فوق بدان معني است كه مهار گاز LFG از ديدگاه زيست محيطي يك اجبار است و از سوي ديگر اين گاز به خاطر داشتن مقدار قابل توجهي متان مي تواند به عنوان يك سوخت مورد استفاده قرار گيرد.

سيستم جمع آوري گاز
محل مصرف گاز (LFG) از انعطاف پذيري بالايي برخوردار است و از كوره يك آبگرمكن ساده تا يك مبدل پيل سوختي را شامل مي شود. جمع آوري اين گاز در مركز دفن زباله نيز كار نسبتاً ساده اي است و براي اين كار بايد يك سري چاه هاي عمودي در سراسر محل دفن زباله حفر كرد. اين چاه ها از طريق يك شبكه لوله اي به يكديگر وصل شده و گاز را جمع آوري مي نمايند. جهت تسهيل در امور مي توان از لوله هاي PVC استفاده كرد. البته جهت افزايش كارآيي سيستم مي توان لايه هايي از سنگ خرد شده، بتونيت و ماسه را نيز در سر راه قرار داد. ضمناً تمامي اين چاه ها به يك جمع كننده مركزي متصل هستند كه اين جمع كننده را مي توان به يك كمپرسور يا يك دمنده متصل كرد. به صورت تقريبي بيان شده است كه براي هر ۴/۰ هكتار از مساحت محل دفن به يك چاه جمع آوري گاز نياز است. نهايتاً نيز مي توان گاز را وارد مشعل كرده و يا به هر مصرف ديگري رساند و يا حتي آن را پالايش كرد و كيفيت آن را بهبود بخشيد.

 

 
فهرست
عنوان صفحه
مقدمه 1
مواد حاصل از صنايع نفتي امروزه 3
تشكيل نفت 4
تئوري تشكيل نفت از مواد آلي و معدني 5
ذخائر نفتي 6
فصل اول 7
تاريخچه سازمان 8
فصل دوم 9
دستور العملهاي ايمني در آزمايشگاه 10
رقيق كردن اسيدها 11
روش و شرايط حفاظتي كار با اسيدها 11
دقت در اعمال آزمايشگاهي 12
شناسايي مواد شيميايي 13
تشخيص محلولهاي شيميايي 13
شناسايي اسيد ها و بازها 14
تعاريف 15
آزمايش يك 18
آزمايش دو 19
آزمايش سه 19
طرز تهيه بعضي از محلولهاي شيميايي 20


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
proje-tolidebargh-zobaleh_400976_5551.zip691k